W jaki sposób przebiega zabieg depilacyjny?

Pogoń za atrakcyjnym i pięknym ciałem zauważalna jest niemal na co dzień. Każdy z nas chce prezentować się okazale i nie ma co się temu dziwić. Sprzyjają temu różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, których zróżnicowanie jest obecnie ogromne.

Niezwykle popularna stała się zwłaszcza depilacja laserowa Mielec. Jej największa zaletą jest skuteczne usunięcie włosków z wielu partii ciała – niezależnie, czy będą to stopy, twarz czy bikini. W jaki jednak sposób przebiega taki zabieg?

Faza pierwsza

W jego ramach niezwykle ważna jest dokładna konsultacja z kosmetologiem. Ocenia on między innymi zdrowie naszej skóry, a także ostrzega nas przed wszelkimi przeciwwskazaniami (depilacji nie mogą poddawać się na przykład osoby z tatuażami). Ważna jest także ocena stanu włosa. Posiadając takie informacje, specjalista wie, o jakich parametrach laser powinien zostać użyty.

Następnie wykonywana jest tak zwana próba laserowa. Pamiętać należy, iż przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę i włosy (informacji tych może udzielić nam sam specjalista).

Faza druga

W ramach właściwego zabiegu, używane jest odpowiednio przygotowane urządzenie, które wytwarza laser. Ten zaś generuje energię, która jest niejako pochłaniana przez melaninę włosa. Wspomniana energia zmienia się w energię termiczną, która w sposób skuteczny niszczy cebulkę włosa. Dzięki temu nigdy już nie urośnie.

Niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniej mocy lasera i długości trwania impulsu. Wszystkie te parametry dostosowywane są do kondycji skór i włosów, która określana jest za pomocą wspomnianego wcześniej wywiadu.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zabieg powtarzany jest po miesiącu. Cała kuracja kończona jest wtedy, gdy skóra stanie się gładka. Warto więc znaleźć dobrą kosmetyczkę w Mielcu (lista na swiaturody.com), która przeprowadzi nas bezboleśnie przez ten czasami długi proces…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>